STRACH V ORDINACI ZUBNÍHO LÉKAŘE A DENTÁLNÍ HYGIENISTKY

A bude to bolet?

Strach ze zubního lékaře a strach z ordinačního prostředí je každodenní realitou až pro 75% populace, přestože skutečnou fóbií trpí jen vybrané procento.

Za vznikem těchto nepříjemných pocitů, strachu až fóbie často stojí nepříjemná zkušenost z dětství. Tyto zkušenosti bývají zpravidla umocněné tím, že do ordinace se dostáváme až v okamžiku, kdy řešíme problém spojený s nepohodou a bolestí a celý zážitek se tak stává nepříjemným.

První kazy mléčných zoubků a kazy jako takové, zanedbaná hygiena, zánět dásní i parodontitida jsou společným činitelem k základu tvorby strachu z ošetření na dentálním křesle.

Řešení je přitom velice snadné – nebát se, nezanedbávat prevenci, pečovat o zdraví dutiny ústní a předejít tak potencionálnímu strachu z výkonů jako takových.

Ideální je začít již v dětství a od útlého věku seznamovat dítě s prostředním dentální ordinace, s nástroji, s lékaři a možnými úkony. Snad každý si vybaví pověstný zvuk zubní vrtačky, ze které člověku přeběhne mráz po zádech, ale věřte tomu, že to jde i jinak. Vzdělávací plyšáci, XXL modely zubních kartáčků, obrázky, hádanky i možnost napustit si kelímek vodou, povozit se na židli či dentálním křesle. Uvědomujeme si, že návštěva ordinace malým tvorečkem, je v jeho životě veliká událost a velice snadno se stane událostí stresující.

V naší ordinaci proto:

  1. Dbáme na dostatečnou časovou rezervu, aby na Vašeho potomka byla k dispozici každá minuta, kterou si zaslouží a potřebuje!
  2. Necháváme dítě zapojit se do dění – přijde se sourozencem? Perfektní, odpovídá-li tomu věk, další ručky se vždycky hodí! Křeslo má na ovládacím panelu tolik tlačítek!
  3. Rádi povídáme – o zubech i pohádkách :)
  4. Pracujeme s úsměvem!
  5. Ošetříme i dospělé se strachem ze zubního lékaře a ordinace jako takové... netřeba již analgetik, posilňovacích panáčků na kuráž a magických talismanů..

Naším cílem je spokojený klient nezávisle na věku.

Na křesle vítáme již od prvního zoubku až do toho posledního, který Vám díky nám a Vaší spolupráci, vydrží věčně.

Zkuste to jinak – zkuste to s námi!

Objednejte své dítě či sebe na telefonním čísle: 770 161 444, na e-mailové adrese: info@dhdento.cz, či na sociálních sítích FB a Instagram. Hledejte DENTO ordinaci, sídlíme na Praze 2.

Už teď se na Vás těšíme!

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz