PACIENT S ORTODONTICKOU TERAPIÍ V ORDINACI DENTÁLNÍ HYGIENISTKY

Ortodontická terapie neboli terapie pomocí fixních či snímacích aparátů se zaměřuje na korekci anomálií ať už v dětském či dospělém věku. Péče o chrup v ortodontické terapii zpravidla bývá o něco náročnější než péče klasická a je proto nanejvýše vhodné pravidelně navštěvovat ordinaci dentální hygienistky.

Při nesprávné a nedostatečné péči totiž může dojít ke zvýšené kazivosti, k zánětu dásní a ke vzniku nevzhledných bělavých skvrn na povrchu zubu.

Obecně se dá říci, že péče o chrup v ortodontické léčbě vyžaduje:

-          Klasický či speciálně přizpůsobený ortodontický zubní kartáček

-          Je možné používat elektrický zubní kartáček, avšak po předchozí domluvě s ortodontistou

-          Jednosvazkový kartáček

-          Mezizubní kartáček v odpovídající velikosti či velikostech

-          Mezizubní kartáček k čistění prostoru mezi drátky

-          Další specifické podpůrné prostředky pro ochranu zubní skloviny (na doporučení DH)

Situace se může mírně lišit v případě, pokud se využívá terapie rovnátky Invisalign, kde je nutné připevněné attachmenty dočišťovat pomocí jednosvazkového kartáčku a vlastní fólie pravidelně čistit, aby v nich nedocházelo ke hromadění bakterií. Využít se dá klasického kartáčku s měkkými štětinami a speciálních antibakteriálních tablet.

Jedním z největších úskalí léčby fixními rovnátky je zajistit správnou ústní hygienu, proto každému klientovi naší ordinace před zahájením ortodontické léčby důkladně vysvětlujeme zásady správného čištění a vše, co s tím souvisí.

Po nasazení rovnátek absolvují další hygienickou instruktáž, kde se dozví vše potřebné o péči o chrup s rovnátky. Také v průběhu celé léčby naše klienty pravidelně kontrolujeme v individuálně nastavených intervalech návštěv tak, abychom co nejvíce snížili riziko vzniku odvápnění skloviny. Dále se provádí profesionální čištění chrupu, odstranění zubního kamene, odstranění povrchových pigmentací, leštění zubů leštící pastou a aplikaci speciálních past podporujících remineralizační procesy ve sklovině.

TIP DENTO ORDINACE: Objednejte se k nám na dentální hygienu ještě dnes! Pomůžeme Vám s výběrem vhodných pomůcek a naučíme Vás o rovnátka správně pečovat.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz