Dentální šperk

Dentální šperk aneb když je Váš úsměv Vaší ozdobou!

Dentální šperk je speciální zubní ozdoba, jejíž aplikaci na povrch zubu si můžete představit podobně jako když se upevňují zámečky fixních rovnátek. Šperk se na povrch zubu tedy lepí pomocí speciálního lepidla. Jedná se o časově nenáročný, bezbolestný estetický zákrok, který po sobě nezanechává žádné permanentní stopy a nezpůsobuje poškození zubní skloviny.

Nejedná se však o zákrok vhodný pro všechny, jelikož podmínkou aplikace jsou zdravé zuby a výborný stav ústní hygieny.

Prvním krokem je výběr vhodného místa – nejčastěji se kamínek typu Swarovski aplikuje do rohu postranního horního řezáku tak, aby nijak neomezoval chrup v přirozeném skusu.

Druhým krokem je důkladné očištění a vyleštění povrchu zubu s provedením chemické přípravy.

Třetím krokem je vlastní aplikace kamínku a osvícením UV lampou, které zajistí správné zatuhnutí lepidla.

Finálně se odstraní jakékoliv přebytky lepidla a zub se vyleští.

Po aplikaci se doporučuje hodinu nejíst, pití není omezeno.

Přestože je spojení mezi dentálním šperkem a povrchem zubu velice pevné, jeho výdrž je značně individuální. Závisí především na míře přímého opotřebení (nákus, příjem tvrdé potravy, zlozvyky, umístění šperku, péče o šperk ale i třeba kvalita zubní skloviny či složení sliny). Obecně však počítejte s tím, že šperk bude zdobit Vás úsměv po dobu několika měsíců až roku.

Pokud se rozhodnete v jakékoliv fázi jeho nošení k odstranění této ozdoby, navštivte svého zubního lékaře či dentální hygienistku, ideálně však přímo pracoviště, kde Vám byl dentální šperk aplikován. Odstranění je rychlé, bezbolestné a bez poškození povrchu zubu.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz